Náš příběh

nas_pribeh

Příběh naší značky se začal psát na jaře 2019, ale k sušenému masu máme blízko mnohem déle. Zakladatelka firmy Anna vzpomíná: „Můj přítel je skutečný masožrout, takže jsme nakupovali jerky ve velkém – třeba za tři tisícovky týdně. Řekla jsem si, že by stálo za to zkusit domácí přípravu, a tak jsem se poohlédla po sušičce.“ Partner ji dostal k narozeninám a první pokusy začaly v jeho dílně: „Výsledek nám chutnal, ale vadilo mi, že maso i po vysušení zůstávalo příliš ‚žvýkavé‘ a nedalo se ani pořádně odtrhnout. Jednoho dne mě napadlo jej dosušit v mikrovlnce, čímž vznikl jakýsi masový chips. Po vychladnutí se dal snadno zlomit a dobře se z něj ukusovalo.“

Z domácnosti na trh

Z křupavé pochoutky se brzo staly oblíbené dárky pro kamarády a příbuzné, mezi kterými byl i Jiří. Podařilo se mu Annu přesvědčit, že vytvořila něco zajímavého a měla by zkusit podnikatelské štěstí. Zrodila se značka Lordy, která sídlí v srdci Jizerských hor v Jablonci nad Nisou. Z domácího experimentu se proměnila v potravinářský provoz vybudovaný podle přísných veterinárních a hygienických norem. 

Čtyřnohý "ředitel"

A jak vznikl její název? Anna je velkou milovnicí koní a jednoho jménem Lord kdysi věnovala partnerovi jako dárek – společně totiž provozovali voltiž (zjednodušeně řečeno gymnastiku na koňském hřbetě) pro děti. Dnes je z Lorda veterán a člen rodiny, takže k rozhodnutí po něm pojmenovat celou značku nebylo daleko. A my se smíchem říkáme, že se čtyřnohý krasavec stal našim šéfem a ředitelem.

Epidemie nápadů

Zpočátku prodej hovězího, vepřového a krůtího jerky zajišťovali výhradně velkoobchodní partneři. Jenže pak přišel covid. Nikam jsme nemohli, nálada ve společnosti na nic, obchodníci měli jiné starosti než rozšiřovat svůj sortiment. Co dál? Tým Lordy vsadil na e-shop a přímé oslovení zákazníků. Ale co s nabídkou? Za našimi výrobky si 100% stojíme, avšak e-shop s 5 druhy sušeného masa by přece jen vypadal poněkud chudě. Tak se zrodil nápad prodávat produkty, které sami používáme při výrobě sušeného masa a ladění jeho chutí. Ořechy, semínka, sušené ovoce, chilli... Vše v nejvyšší kvalitě. V dnešní době máme na eshopu kolem 100 produktů a postupně přibývají další – vždy zaměřené na zdravou výživu a životní styl. A jakmile pandemie odezněla, začali jsme opět rozšiřovat i síť velkoobchodních prodejců.

Stále 100% Lordy

Dnes v sídle naší firmy najdete pod jednou střechou výrobu, marketing i distribuci. Stále používáme pouze nejlepší maso z českých chovů – v Lordy Jerky nenajdete žádné konzervanty ani chemické přísady a vše vyrábíme 100% ručně. Jiří byl v roce 2023 z firmy propuštěn a na jeho místo nastoupil Míra, který má na starosti hlavně obchod a marketing. Svůj příběh tak píšeme dál a těšíme se na jeho další kapitoly, napsané společně s vámi!