18 hodnocení

KRATOM RED / červený 50 g

Červený prášek z listů kratomu má značné stimulující a sedativní účinky, pomáhá ulevit od stresu. Množstevní varianty si můžete vybrat v detailu produktu.

250 Kč / ks
Kategorie: Všechny produkty
Balení: Volitelné množství

Všechny námi nabízené varianty kratomu pocházejí ze západní časti ostrova Borneo. Jsou vždy sterilizované UV zářením a testované v České republice na přítomnost těžkých kovů a bakterií. Při pěstování nebyly použity žádné pesticidy ani jiná chemie. Na drcení listů se používají moderní stroje, aby bylo dosaženo nejjemnějšího namletí na nano prášek. 

Co je vlastně kratom?

Kratom je tradiční povzbuzující a léčivý prášek ze stromu Mitragyna speciosa, který roste na Indonéských ostrovech. Řadí se do stejné čeledi jako kávovník. Kratom je přírodní zázrak z Indonésie, který byl používám rolníky, aby zvládali těžkou práci.  Na výrobu prášku se používají listy zpracované různými postupy sušení a fermentací.

Varianty kratomu

Dostupné varianty kratomu jsou zelené, bílé a červené. Liší se jak barvou žilek listů, tak způsobem a dobou sušení.

  • zelená varianta kratomu - nejprodávanější varianta kratomu je kompromisem mezi bílou a červenou verzí. Není ani příliš stimulující, ani sedativní
  • bílá varianta kratomu - díky nižšímu obsahu aktivních látek nemá sedativní účinky, ale naopak dodává energii a zlepšuje kognitivní funkce
  • červená varianta kratomu - má nejvyšší obsah látek a nejvíce účinkuje při úlevě od stresu a bolesti, při vyšších dávkách má sedativní účinky
  • žlutá varianta kratomu - má vysoký obsah látek, které extrémně stimulují

Každé naše balení kratomu obsahuje lžičku, která usnadní dávkování cca 2g prášku.

Odrůdy a druhy kratomu

Kratom druhy se dělí podle podle geografické polohy pěstování stromů. Většina produkce je dnes pěstována na ostrově Borneo. Kratom se dělí do hlavních skupin podle způsobu zpracování na bílý, zelený, žlutý a červený.

Dle nařízení Evropské unie č. 432/2012 kratom není schválen jako potravina nebo doplněk stravy a je určen pouze pro vědecké nebo sběratelské účely. Není určen ke konzumaci samostatně ani ve směsi s jinými látkami. Nezodpovídáme za nesprávné použití.

Po sedmi letech, zkoušení a ladění detailů byl hotový finální výrobek. Zbývalo vymyslet značku-brand, obaly, marketingovou strategii... Byli jsme přesvědčeni o kvalitě našeho produktu a rozhodnuti s ním udělat díru do světa. Vznikla značka Lordy Jerky. Business plán připravený, auta nastartovaná a připravená vyrazit směr obchodníci, kteří měli zajistit distribuci ke konečnému spotřebiteli. A pak najednou... covid. Nikam jsme nemohli, nálada ve společnosti na nic, obchodníci měli jiné starosti, než rozšiřovat svůj sortiment. Co dál? 

Epidemie nápadů

Zvolili jsme změnu strategie. Vsadili jsme na e-shop a přímé oslovení zákazníků. Ale co se sortimentem? Za našimi výrobky si 100% stojíme, ale přeci jen e-shop s 5 druhy sušeného masa by asi vypadal jako chudý příbuzný mezi ostatními zavedenými obchody. Takže rozšíříme nabídku? O co? O jiné značky a jejich produkty? Jsme přeci výrobce, chceme mít celý řetězec pod vlastní kontrolou. Tak se zrodil nápad prodávat produkty, které sami používáme při výrobě sušeného masa a ladění jeho chutí. 

Ořechy, semínka, sušené ovoce, chilli... Vše v nejvyšší kvalitě. V dnešní době máme na eshopu kolem 200 produktů, postupně přibývají další. Vše zaměřeno na zdravou výživu a životní styl. Prostě takové Lordy potraviny.

Vlastní výroba

Zpočátku jsme výrobu sušeného masa řešili přes externí firmu, která podle našich receptur vyráběla Lordy Jerky. Ale byla umístěná mimo Jablonec nad Nisou, dojezdová vzdálenost byla značná a možnost průběžné kontroly a okamžité reakce byla komplikovaná. Dopadlo to tak, že jsme u výrobce byli vaření - pečení, řešili tam úplně vše, jako by firma patřila nám.

100% Lordy

Rozhodli jsme se tedy po nějakém čase vše vyrábět kompletně sami a vybudovali novou provozovnu přímo v Jablonci nad Nisou. Vše pod jednou střechou , výroba, marketing, distribuce. Stále používáme pouze nejlepší maso z českých chovů, v našem jerky nenajdete žádné konzervanty ani chemické přísady. Vše stále vyrábíme 100% ručně, Lordy!