1 hodnocení

Borůvky sušené - 125 g


Možná jste už slyšeli, že borůvka podporuje dobrý zrak. Ano, je to tak – není to jen pověra. A navíc ve vkusné a praktické dóze, kterou můžete znovu plnit a tím se chovat ekologicky.

Skladem (>5 ks)
129 Kč / ks
Kategorie: OVOCE A PLODY
Příchuť: Natural
Balení: 125 g Uzavíratelná dóza
Způsob zpracování: Sušení vzduchem a teplem

Antioxidanty v borůvkách obsažené zachytí volné radikály, tím zpomalují stárnutí mozkových buněk a předcházejí jejich degenerativním onemocněním. Jsou hlavně ve slupce.

Borůvky také obsahují hodně céčka a železa. Posilují imunitní systém, podpoří vás při chřipce, angíně, pomáhají regulovat vysoký krevní tlak. Borůvky pomáhají zregenerovat oční sítnici a zlepšují adaptaci na ostré světlo. Pokud se často a dlouho díváte do obrazovky, díky borůvkám se vaše oči neunaví zdaleka tak rychle.

Častá konzumace těchto plodů pomáhá předcházet vzniku šerosleposti a pokud už potíže s viděním za šera máte, pomůže je výrazně zmírnit.

Zajímavé je, že borůvky mohou pomoci jak proti průjmu, tak proti zácpě – v prvním případě je třeba konzumovat borůvky sušené a ve druhém čerstvé.

Složení: borůvky 17,12%, fruktóza, voda, glukóza, sacharóza, slunečnicový olej, sorban draselný, kyselina citronová E509

Alergeny: NE
Země původu: Kanada
Skladování: Teplota do 20 °C, vlhkost do 70 %

Nutriční hodnoty na 100 g:

  • Energetická hodnota 1470 kJ / 347 kcal
  • Tuky 1 g, z toho nasycené mastné kyseliny 0,5 g
  • Sacharidy 80 g, z toho cukry 80 g
  • Vláknina 7 g
  • Bílkoviny 1 g
  • Sůl 0,063 g