Co je to KRATOM ?

Co je vlastně Kratom?

Kratom je strom, který roste na Indonéských ostrovech.Tento strom obvykle dorůstá do výšky 4-9 m. Kratom je přírodní zázrak z Indonésie, který byl používám rolníky, aby zvládali těžkou práci. Latinsky se nazývá Mitragyna Speciosa a je to tropický strom pocházející z jihovýchodní Asie. Řadí se do stejné čeledi jako kávovník. Na výrobu prášku se používají listy zpracované různými postupy sušení a fermentací.

kategorie_kratomUsušené listy kratomu se melou na jemný prášek, který chutná hořce.

Složení látek
alkaloidy– zejména mitragyninu a 7-α-hydroxymitragyninu (7-HMG), ale kratom obsahuje více než 25 známých alkaloidů.

 Mezi další zjištěné alkaloidy patří například mitraphyline, raubasin, mitragynalin, mitralactonal, paynanthein, rhynchophylin. Kratom dále obsahuje také flavonoidy, terpenoidy, polyfenoly a glykosidy, jedná se tedy o mix mnoha různých látek.

Odrůdy a druhy
Kratom druhy se dělí podle podle geografické polohy pěstování. Většina produkce je dnes pěstována na ostrově Borneo neboli Kalimantan. 
Kratom se dělí do třech hlavních skupin/druhů – bílý, zelený, červený. V poslední době se na trhu objevují také velmi oblíbené žluté či zlaté kratomy, nicméně jedná se jen o rozdíly ve zpracování, ne o původní druh. Jako nejsilnější kratom je obecně vnímán druh Borneo. 

Správné efekty kratomu jsou závislé od odrůdy, lépe spíše od barvy jeho listů. Kratom má pevné místo jak v silovém, tak i vytrvalostním sportu. Déle pomůže jak při těžké fyzické práci, tak i náročné a dlouho trvající psychické zátěži, vyžadující soustředění. Svoji oblibu si získal mezi studenty.   

kratom3WHITE / bílý 
Lze poznat podle mírně bílých žilek a spodní straně listu.Bílý kratom dodá plno energie, je povzbudivý, potlačuje únavu. Vhodný pro těžkou, fyzickou práci.

GREEN / zelený
Zelený je díky přirozené barvě spodní části listu.Účnky zeleného Kratomu jsou popsané jako mírně euforické stavy, dobrou náladu, komunikativnost, pocit, že je možné překonat obtíže, ale i cítit menší bolest.

RED / červený
Je to jasné a lze ho velmi snadno poznat, neboť žilky na jeho spodní straně listů jsou výrazně červené. Červený kratom oblíbený pro jeho relaxační účinky. Pomáhá překonat bolest a má nejsilnější sedativní účinky. Naopak od bílého, je velmi uvolňující a někomu může i pomoci k lepšímu spánku.

YELLOW / žlutý
Žlutý kratom je alternativou mezi bílou a zelenou barvou. Tento druh je oblíben především pro efekt, který má velice dlouhé trvání. Potřebuješ nabýt energii na opravdu dlouhou dobu ( sportovní výkon, fyzická práce atd.), pak je žlutý Kratom tou správnou volbou.

Dle nařízení Evropské unie č. 432/2012 kratom není schválen jako potravina nebo doplněk stravy a je určen pouze pro vědecké nebo sběratelské účely. Není určen ke konzumaci samostatně ani ve směsi s jinými látkami. Nezodpovídáme za nesprávné použití.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení