Co je to KRATOM ?

Co je vlastně Kratom?

Kratom je strom, který roste na Indonéských ostrovech.Tento strom obvykle dorůstá do výšky 4-9 m. Kratom je přírodní zázrak z Indonésie, který byl používám rolníky, aby zvládali těžkou práci. Latinsky se nazývá Mitragyna Speciosa a je to tropický strom pocházející z jihovýchodní Asie. Řadí se do stejné čeledi jako kávovník. Na výrobu prášku se používají listy zpracované různými postupy sušení a fermentací.

kategorie_kratomUsušené listy kratomu se melou na jemný prášek, který chutná hořce.

Složení látek
alkaloidy– zejména mitragyninu a 7-α-hydroxymitragyninu (7-HMG), ale kratom obsahuje více než 25 známých alkaloidů.

 Mezi další zjištěné alkaloidy patří například mitraphyline, raubasin, mitragynalin, mitralactonal, paynanthein, rhynchophylin. Kratom dále obsahuje také flavonoidy, terpenoidy, polyfenoly a glykosidy, jedná se tedy o mix mnoha různých látek.

Odrůdy a druhy
Kratom druhy se dělí podle podle geografické polohy pěstování. Většina produkce je dnes pěstována na ostrově Borneo neboli Kalimantan. 
Kratom se dělí do třech hlavních skupin/druhů – bílý, zelený, červený. V poslední době se na trhu objevují také velmi oblíbené žluté či zlaté kratomy, nicméně jedná se jen o rozdíly ve zpracování, ne o původní druh. Jako nejsilnější kratom je obecně vnímán druh Borneo. 

Správné efekty kratomu jsou závislé od odrůdy, lépe spíše od barvy jeho listů. Kratom má pevné místo jak v silovém, tak i vytrvalostním sportu. Déle pomůže jak při těžké fyzické práci, tak i náročné a dlouho trvající psychické zátěži, vyžadující soustředění. Svoji oblibu si získal mezi studenty.   

kratom3WHITE / bílý 
Lze poznat podle mírně bílých žilek a spodní straně listu.Bílý kratom dodá plno energie, je povzbudivý, potlačuje únavu. Vhodný pro těžkou, fyzickou práci.

GREEN / zelený
Zelený je díky přirozené barvě spodní části listu.Účnky zeleného Kratomu jsou popsané jako mírně euforické stavy, dobrou náladu, komunikativnost, pocit, že je možné překonat obtíže, ale i cítit menší bolest.

RED / červený
Je to jasné a lze ho velmi snadno poznat, neboť žilky na jeho spodní straně listů jsou výrazně červené. Červený kratom oblíbený pro jeho relaxační účinky. Pomáhá překonat bolest a má nejsilnější sedativní účinky. Naopak od bílého, je velmi uvolňující a někomu může i pomoci k lepšímu spánku.

YELLOW / žlutý
Žlutý kratom je alternativou mezi bílou a zelenou barvou. Tento druh je oblíben především pro efekt, který má velice dlouhé trvání. Potřebuješ nabýt energii na opravdu dlouhou dobu ( sportovní výkon, fyzická práce atd.), pak je žlutý Kratom tou správnou volbou.

Dle nařízení Evropské unie č. 432/2012 kratom není schválen jako potravina nebo doplněk stravy a je určen pouze pro vědecké nebo sběratelské účely. Není určen ke konzumaci samostatně ani ve směsi s jinými látkami. Nezodpovídáme za nesprávné použití.